Najlepsze akcesoria do biegania, które ułatwią i uprzyjemnią Twoje biegiJeśli to czytasz, to prawdopodobnie dlatego, że uwielbiasz biegać i masz wrażenie, że zawsze jest coś więcej, co mógłbyś zrobić, aby Twoje doświadczenie było jeszcze lepsze. W bieganiu chodzi o coś więcej niż tylko o założenie trenerów i pójście na jogging. To świetny sposób, aby uzyskać ćwiczenia, a jednocześnie uwolnić swój umysł od stresu, ale jest tak wiele małych rzeczy, które mogą zrobić wielką różnicę w tym, jak bardzo lubisz swoje biegi i jak dobrze im idzie. Z odpowiednimi akcesoriami, nie trzeba wiele czasu lub pieniędzy, aby wziąć swoje bieganie do następnego poziomu. Te akcesoria nie są niezbędne w żadnym sensie tego słowa, ale są to wspaniałe sposoby, aby poprawić swoje wyniki i dać coś nowego, aby cieszyć się, gdy wstaje z łóżka wcześnie w ciemnym i mżawka rano. Nawet jeśli bieganie nie jest czymś, w czym myślisz, że potrzebujesz pomocy, te akcesoria na pewno przydadzą się od czasu do czasu.

Zegarek do biegania GPS

Jeśli jesteś zapalonym biegaczem i jeszcze go nie masz, to zegarek GPS do biegania jest świetną inwestycją. Nie są one tanie, ale są nieocenione, jeśli chodzi o śledzenie swoich biegów i upewnić się, że jesteś coraz najbardziej z aktywności. Wiele zegarków do biegania ma teraz wbudowane trackery aktywności, które mogą monitorować kroki, spalone kalorie, a nawet sen, jeśli nosisz je do łóżka. Niektóre z nich mają nawet czujniki tętna, aby dać Ci jeszcze więcej informacji o Twojej kondycji. Co jest wspaniałe w tych urządzeniach, to fakt, że mogą być używane do każdego ćwiczenia - nie tylko do biegania.

Możesz ich używać do śledzenia dystansu podczas przejażdżek rowerowych, wędrówek, przejażdżek rowerowych, a nawet biegów. Są one również bardzo trwałe, więc nie musisz się martwić, że pękną na tobie, gdy jesteś na zewnątrz w elementach. Są one również wodoodporne, więc nie trzeba ich zdejmować, gdy idziesz na pływanie. Inną wspaniałą rzeczą w tych urządzeniach jest to, że synchronizują się z telefonem, dzięki czemu można łatwo śledzić swoje postępy i upewnić się, że dostajesz najwięcej z treningów.

Dobra para słuchawek

Jeśli biegasz regularnie, prawdopodobnie zauważysz, że bardziej doświadczeni biegacze prawie zawsze mają słuchawki. Możesz być skłonny pójść w ich ślady, ale powinieneś dobrze się zastanowić, zanim to zrobisz. Chociaż świetna para słuchawek może pomóc Ci zablokować niepożądane hałasy i sprawić, że Twój bieg będzie przyjemniejszy, nie są one odpowiednie dla każdego. Jeśli jesteś nowym biegaczem lub jeśli biegasz w mocno zaludnionym obszarze, może się okazać, że słuchawki sprawiają, że jesteś bardziej agresywny i widoczny. To może narazić Cię na niebezpieczeństwo, więc najlepiej unikać biegania ze słuchawkami, jeśli to możliwe.

Jeśli chcesz używać słuchawek, powinieneś upewnić się, że znajdziesz odpowiednią parę dla swoich potrzeb. Chcesz mieć pewność, że dobrze pasują i nie wypadną podczas biegu. Nie chcesz też poświęcać jakości dźwięku na rzecz głośności. To może być rozpraszające, i może sprawić, że twoje biegi wydają się dłuższe niż są w rzeczywistości.

Wygodne buty do biegania

Jeśli zamierzasz regularnie korzystać z butów do biegania, nie masz luksusu bycia w stanie biegać w byle jakiej parze trenerów. O ile istnieje mnóstwo świetnych, wysokiej jakości butów, to najlepsze buty do biegania dla Twoich indywidualnych potrzeb mogą zrobić dużą różnicę w Twoich wynikach. Buty do biegania, w przeciwieństwie do innych rodzajów obuwia, są zaprojektowane tak, by były lekkie, oddychające i responsywne. Są tak skonstruowane, by wspierać Twoją naturalną formę, a jednocześnie zmuszać Cię do przekraczania granic.

Jest wiele świetnych marek, ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas zakupów butów do biegania jest to, jakim typem biegacza jesteś. Gdy wybierasz parę butów do biegania, chcesz się upewnić, że są one odpowiednie dla Twojego typu stopy. Upewnij się, że masz odpowiednie dopasowanie do typu łuku i czy jesteś napastnikiem o średniej lub przedniej stopie. Niewłaściwy typ butów może spowodować wiele problemów, w tym pęcherze, a nawet problemy ze stawami. Zmuszą Cię też do cięższej pracy i sprawią, że biegi, które powinny być przyjemne, będą bardzo niekomfortowe. Jeśli od dłuższego czasu biegasz w tej samej parze butów, zdecydowanie warto zabrać je na przegląd.

Składana mata gimnastyczna/mata do ćwiczeń

Jeśli bierzesz udział w regularnych ćwiczeniach, prawdopodobnie jesteś świadomy, że rzeczy takie jak maty do jogi i niektóre rodzaje mat fitness mogą być dość drogie. Jeśli wyposażasz swoją domową siłownię lub swoją przestrzeń treningową, może to być kosztowne. Świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, a jednocześnie uzyskanie pewnej dodatkowej funkcjonalności jest rozważenie składanej maty gimnastycznej. Te maty mogą być używane jako mata do jogi, mata do układania puzzli lub zwykła mata do ćwiczeń. Istnieją również maty, które mogą być używane do różnych sportów, w tym badmintona i tenisa stołowego. Taka mata będzie o wiele tańsza niż zakup dedykowanej maty do jogi i ogólnej maty do ćwiczeń np. do badmintona. Chociaż może nie być tak wygodna jak dedykowana mata, składana mata zapewni Ci tę samą funkcjonalność za ułamek ceny. Możesz również złożyć je, gdy ich nie używasz, więc nie zajmują dużo miejsca w ogóle.