5 najlepszych akcesoriów audio do bieganiaJeśli chodzi o pozostanie sprawnym i zdrowym, większość ludzi ma jeden punkt ciężkości: cardio. Podczas gdy bieganie jest najlepszym sposobem na spalanie tłuszczu i tonowanie ciała, może bardzo szybko się znudzić. Dlatego wielu entuzjastów fitnessu lubi słuchać muzyki lub audiobooków, gdy uderzają w drogę lub bieżnię. Ale co, jeśli uwielbiasz słuchać podcastów, muzyki lub książek audio? Jak śledzić swój czas i utrzymać się w odpowiednim tempie? Odpowiedź jest prosta: Potrzebujesz pary słuchawek do biegania z kilkoma wysokiej jakości akcesoriami audio, które utrzymają Cię w motywacji podczas treningu. Sprawdź te 5 akcesoriów do biegania, jeśli chcesz podnieść poziom swojej gry cardio.

Dobra para wkładek dousznych

Pierwszą pozycją na liście jest dobra para słuchawek. Ale co sprawia, że słuchawki są świetne do biegania? Cóż, najlepsze słuchawki do biegania będą miały bezpieczne dopasowanie, które jest wystarczająco wygodne, aby utrzymać je w uszach przez cały trening - bez względu na to, jak intensywny się stanie. Powinny również zapewniać wysokiej jakości dźwięk, który nie wypada z synchronizacji z rytmem lub nie jest przytłumiony. Dobra para wkładek dousznych będzie miała takie cechy jak redukcja szumów, wodoodporność, komfort i trwałość. Dzięki temu możesz ich używać nie tylko do biegania. Mogą one również przydać się, gdy jesteś na siłowni, podczas wykonywania niektórych prac na podwórku, a nawet podczas podróży.

Buty do biegania

Następny na liście są pokrowce na buty do biegania. Jeśli jesteś kimś, kto lubi chodzić lub biegać na bieżni, pokrowce na buty do biegania są idealnym akcesorium dla Ciebie. Pokrowce na buty do biegania to specjalne rodzaje skarpet, które chronią Twoje stopy przed metalowymi prętami z boku pasa do chodzenia. Jednym z najczęstszych urazów, z jakimi borykają się biegacze, jest zwichnięta kostka. I niestety, ten uraz jest jeszcze bardziej powszechny na bieżniach, ponieważ powierzchnia nie jest tak wyrozumiała jak ścieżki do biegania na świeżym powietrzu. Więc jeśli jesteś kimś, kto woli biegać w domu, będziesz chciał zainwestować w parę pokrowców na buty do biegania, aby uniknąć zwichnięcia kostek.

Inteligentny zegarek lub krokomierz

Jeśli jesteś kimś, kto lubi śledzić ich fitness i postępy w treningu, fitness tracker jak inteligentny zegarek lub krokomierz może być twoim nowym najlepszym przyjacielem. Jeśli szukasz fitness tracker, należy rozważyć uzyskanie krokomierza. Pedometry są szczególnie korzystne dla biegaczy, ponieważ mogą śledzić, ile mil pokonałeś. Podczas gdy większość inteligentnych zegarków może śledzić dystans, będziesz musiał ręcznie wprowadzić informacje na zegarku. Krokomierze są do tego idealne, ponieważ informacje są automatycznie przesyłane do telefonu. Krokomierze są również świetne do pomiaru spalonych kalorii. Jeśli więc chcesz stracić kilka kilogramów, krokomierz jest zdecydowanie warty rozważenia.

Lina do skakania dla zapracowanych

Dla tych, którzy mają ograniczoną ilość czasu na trening każdego dnia, skakanie po linie jest najlepszym ćwiczeniem, które możesz wykonać w ciągu zaledwie kilku minut. Skakanie po linie to doskonałe ćwiczenie kardio, które działa na nogi, ramiona i rdzeń. Jest to skuteczny sposób na utratę wagi i rozwój chudych mięśni, dlatego jest to doskonała aktywność kardio dla tych, którzy mają mało czasu. Skakanie po linie to świetne ćwiczenie cardio dla wszystkich poziomów sprawności. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz wykonywać pojedyncze skoki lub podwójne podciągnięcia, aby podnieść tętno. A kiedy będziesz gotowy, możesz przejść do bardziej zaawansowanych ćwiczeń z liną, aby uzyskać jeszcze bardziej wymagający trening. Możesz skakać na linie na prawie każdej powierzchni, czy to w domu czy na zewnątrz. Wszystko czego potrzebujesz to lina do skakania, trochę miejsca i odrobina pewności siebie. Kiedy po raz pierwszy zaczynasz skakać na linie, pamiętaj, aby trzymać obie stopy na ziemi przez cały czas.

Taśma oporowa i dobry zestaw ćwiczeń

Jeśli chcesz dodać trochę więcej oporu do swojego treningu, taśma oporowa jest idealnym akcesorium, które warto mieć pod ręką. Taśmy oporowe są świetnym narzędziem dla biegaczy, ponieważ zapewniają opór, który pomaga wzmocnić mięśnie i poprawić postawę. Jako biegacz, Twoja postawa jest ważna, aby utrzymać zdrowe kolana i plecy. Tak więc, opaska oporowa jest świetnym narzędziem, które możesz mieć pod ręką, gdy próbujesz postawić się podczas biegu.

Jeśli jesteś kimś, kto lubi słuchać muzyki podczas biegu, aplikacja taka jak Spotify to świetny wybór. Jeśli jednak szukasz motywacji za pomocą podcastów lub audiobooków, aplikacja taka jak Audible jest świetną opcją. Audible to aplikacja służąca do strumieniowego przesyłania audiobooków bezpośrednio do telefonu. Możesz również podłączyć słuchawki do aplikacji, aby słuchać audiobooków w tle. A jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz sparować swoje słuchawki z monitorem tętna, aby śledzić swoje tętno, spalone kalorie i nie tylko. Ale pamiętaj, że same akcesoria audio nie sprawią, że będziesz w formie. Musisz jeszcze włożyć w to ciężką pracę. Aby pozostać zmotywowanym, stwórz plan fitness, a najlepszym sposobem na trzymanie się go jest znalezienie kumpla do ćwiczeń. Kumple fitness mogą pomóc Ci pozostać odpowiedzialnym, jednocześnie dając Ci motywację, której potrzebujesz, aby przybić swój trening.