5 akcesoriów do biegania, które sprawią, że Twój trening będzie przyjemniejszyPraca na zewnątrz może być trudna, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz lub próbujesz przejść przez plateau. Bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie formy, ale może stać się nudne i monotonne. Na szczęście akcesoria fitness mogą pomóc uczynić Twoje biegi bardziej przyjemnymi i dać Ci impuls, kiedy najbardziej tego potrzebujesz. Trening jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego ciała, umysłu i duszy. Istnieje kilka różnych sposobów, aby utrzymać ciało w ruchu i budować siłę, aby mięśnie nie były zbyt wygodne. Jeśli bieganie nie jest dla Ciebie wystarczającym wyzwaniem, rozważ dodanie tych istotnych elementów sprzętu cardio do swojej rutyny treningowej.

Zainwestuj w dobą parę butów do biegania

Jeśli podróżujesz gdziekolwiek do pracy lub trenujesz do nadchodzącego wyścigu, powinieneś zawsze podróżować z parą butów do biegania. Nie chcesz spędzić większości swojego lotu lub jazdy w niewygodnych lub źle dopasowanych butach. Gdy wybierasz najlepsze buty do biegania, ważne jest, aby znać swój typ stopy i jak to się odnosi do rodzaju buta, którego potrzebujesz. Istnieje wiele różnych cech, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów butów do biegania, więc może to być trochę przytłaczające. Niektóre z kluczowych cech, które powinieneś rozważyć, obejmują:

- Trwała podeszwa: Podeszwa buta może mieć ogromną różnicę w sposobie odczuwania podczas biegu. Im bardziej miękka podeszwa, tym więcej amortyzacji otrzymasz.

- Dopasowanie: Dopasowanie buta jest kluczowe dla ogólnego komfortu i wydajności, którą uzyskasz z niego. Jeśli kupisz but, który jest za duży lub za mały, prawdopodobnie nie otrzymasz wsparcia, którego potrzebujesz.

- Wsparcie: Buty do biegania są zaprojektowane tak, aby wspierać i stabilizować stopę, kostkę i nogi z każdym krokiem, który wykonujesz. Jeśli nosisz buty, które nie mają odpowiedniego wsparcia, możesz doświadczyć bólu kolan i stawów, a także nadwyrężenia stóp.

Zegarek GPS lub monitor fitness

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie masz fitness tracker lub jakiś rodzaj zegarka GPS, który używasz podczas swoich treningów. Możesz rozważyć zabranie tego urządzenia ze sobą, gdy idziesz pobiegać. Noszenie zegarka GPS lub fitness trackera podczas biegania może pomóc Ci monitorować i poprawiać swój trening. Niektóre urządzenia umożliwiają ustawienie celów na podstawie dystansu lub czasu i śledzenie postępów w trakcie biegu. Urządzenia te mogą być również wykorzystywane do śledzenia tętna, spalonych kalorii i tempa.

Większość urządzeń posiada również funkcję GPS, która pozwala na mapowanie biegu i analizowanie trasy. To może pomóc Ci śledzić trasę biegu i ogólny dystans, dzięki czemu możesz śledzić postępy w fitnessie i wyznaczać sobie cele fitness.

Spodenki do biegania

Spodenki do biegania to świetny sposób na utrzymanie ciepła podczas chłodniejszych miesięcy. Rajstopy są szczególnie miłe, ponieważ mogą pomóc w zapobieganiu przegrzaniu, które może prowadzić do odwodnienia. Te ubrania są zaprojektowane z ciasnym, rozciągliwym dopasowaniem, które pozwala na maksymalny komfort i mobilność. Niektóre z nich mają nawet specjalne kieszenie do przechowywania przedmiotów takich jak klucze czy telefon. Noszenie tych ubrań pomoże Ci również uniknąć ukąszeń robaków, ponieważ mają one siatkę wzdłuż dolnej części nóg. Są one również zaprojektowane tak, aby odprowadzać pot z dala od Twojej skóry, więc pozostajesz chłodniejszy i bardziej suchy, gdy biegasz w gorące dni.

Buty do skakania

Jeśli lubisz robić dużo treningów plyometrycznych lub skoków, posiadanie pary butów do skakania może zrobić ogromną różnicę w wydajności. Buty do skakania są zaprojektowane z bardzo niską piętą i miękkimi, elastycznymi podeszwami, które pozwalają ci skakać i lądować z bardziej miękkim, naturalnym krokiem. To sprawia, że znacznie łatwiej jest skakać przez płotki, robić plyometryczne skoki pudełkowe i wykonywać inne rodzaje ćwiczeń wybuchowych. Buty te są również zaprojektowane z bardzo lekką, oddychającą konstrukcją, która ułatwia bieganie i ćwiczenia w nich. Niektóre z tych butów mogą być również używane jako rodzaj butów do treningu krzyżowego, które możesz nosić do różnych ćwiczeń.

Dobrej jakości maska do oddychania

Jeśli jesteś jak większość biegaczy, prawdopodobnie lubisz ćwiczyć na zewnątrz, co może narazić Cię na ryzyko wdychania alergenów. Dobrej jakości maska oddechowa może pomóc zapobiec przedostawaniu się alergenów, takich jak pyłki i kurz, do Twoich dróg oddechowych. Maski oddechowe są zaprojektowane tak, aby ściśle przylegały do nosa i ust, zapobiegając przedostawaniu się alergenów do wnętrza ciała podczas ćwiczeń. Maski te występują w różnych wersjach, w tym zwykłej maski z tkaniny, maski antysmogowej i respiratora. Ważne jest, aby wybrać maskę, która jest przeznaczona do danej aktywności.

Butelka na wodę i czasomierz

Być może znasz uczucie bycia tak skupionym na swoim biegu, że zapominasz o wypiciu jakiejkolwiek wody. To może prowadzić do odwodnienia i niepożądanego dyskomfortu. Możesz uniknąć tego problemu, zabierając ze sobą butelkę z wodą. Możesz również użyć butelki do mierzenia i śledzenia swoich postępów podczas całego treningu. Jednym z najlepszych sposobów na śledzenie postępów podczas treningu jest użycie timera. Możesz ustawić timer, aby przypominał Ci o piciu wody co 15 lub 20 minut. Możesz również ustawić timer, aby przypomniał Ci o rozciągnięciu, zmianie tempa lub zrobieniu przerwy, jeśli tego potrzebujesz.