Wyczerpujący przewodnik po zakupie zegarka dla biegaczyCzy uwielbiasz dreszczyk emocji związany z wielogodzinnym pokonywaniem ulic lub bieżni? Czy masz pęd z pchania swojego ciała do limitu i testowania jego granic? Jeśli tak, to prawdopodobnie zakochałeś się w bieganiu. Zegarek jest jednym z najlepszych sposobów, aby śledzić swoje postępy i popychać się jeszcze mocniej następnym razem. Dobry zegarek do biegania to osobisty trener, który jest dostarczany jako akcesorium. Możesz go używać do monitorowania tempa, tętna, czasu trwania ćwiczeń i środków takich jak VO2 max, które są ważne dla optymalnego treningu. Zegarki do biegania przeszły długą drogę pod względem konstrukcji, funkcji i zakresu cenowego. Oto wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem zegarka do biegania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zegarka do biegania

Dobry zegarek do biegania będzie śledził Twoje tętno, dystans i spalone kalorie. Powinien mieć GPS lub opcję podłączenia GPS smartfona dla dokładnego śledzenia dystansu. Zegarek do biegania z dobrym wyświetlaczem jest niezbędny do użytku na zewnątrz. Możesz również zwrócić uwagę na styl i design zegarka. Najlepsze zegarki do biegania są wodoodporne, odporne na zarysowania i mają długą żywotność baterii. Zegarek do biegania ze stoperem, alarmami i innymi timerami pomoże Ci pozostać na szczycie gry. Powinien również umożliwiać słuchanie muzyki lub podcastów podczas biegu. Co najważniejsze, wybrany przez Ciebie zegarek do biegania powinien synchronizować się z Twoim smartfonem.

GPS Running Watches

Zegarki do biegania GPS są przeznaczone dla poważnych biegaczy, którzy szukają najlepszych możliwości śledzenia. Choć nie są one dobrym wyborem dla każdego, są najlepszą opcją, jeśli chcesz znać bardzo szczegółowe informacje o swoich biegach. Zegarki GPS do biegania mają wbudowany odbiornik GPS, więc nie musisz go parować ze smartfonem, aby śledzić dystans. Te zegarki są również wodoodporne, więc nie musisz się martwić o złapanie w deszczu lub upuszczenie zegarka w kałuży. Najlepszą częścią tych zegarków jest to, że mają duże, wysokiej rozdzielczości wyświetlacze, które pozwalają zobaczyć swoje dane wyraźnie bez względu na porę dnia. Jeśli jesteś poważnym biegaczem, który chce śledzić swoje postępy, zegarek GPS do biegania to świetny wybór. A jeśli szukasz najlepszego zegarka do biegania z GPS, nie możesz się pomylić z Garmin Forerunner 935 lub Suunto 9 Baro.

Inne ważne cechy, których należy szukać

- Czujnik tętna: Śledzenie tętna jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie biegacze mogą zrobić, aby zapobiec urazom, poprawić swoją wydajność i zmaksymalizować swoją sprawność. Najlepsze zegarki do biegania mają wbudowany czujnik tętna. Jeśli nie chcesz kupować zegarka do biegania z czujnikiem tętna, zawsze możesz kupić oddzielny czujnik tętna. Monitory tętna są dostępne w wersji na rękę i z paskiem na piersi i są stosunkowo niedrogie.

- Śledzenie GPS: Najlepsze zegarki do biegania mają wbudowany GPS, więc nie musisz się martwić o zabieranie ze sobą telefonu na biegi. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić śledzenie na zegarku, a on automatycznie zarejestruje Twój dystans, tempo i inne dane.

- Mocna bateria: Nic nie jest bardziej frustrujące niż wyczerpanie się baterii, gdy jesteś w środku długiego biegu. Najlepsze zegarki do biegania są zaprojektowane tak, aby wytrzymać co najmniej 10 godzin.

- Intuicyjny interfejs: Zegarek do biegania jest kawałkiem technologii i bez względu na to, jak niesamowity jest, nie będziesz chciał go używać, jeśli jest mylący w użyciu. Najlepsze zegarki do biegania mają interfejsy użytkownika, które są łatwe w nawigacji, więc możesz skupić się na swoim biegu, a nie na zmaganiu się z zegarkiem.

Fitness Trackery z GPS

Fitness trackery z GPS są przeznaczone dla zwykłych biegaczy, którzy chcą w prosty sposób śledzić swoje ćwiczenia. Choć są lepsze niż nic, nie są tak dokładne i niezawodne jak zegarek do biegania. Niektóre fitness trackery są wyposażone w GPS i śledzenie tętna, podczas gdy inne oferują tylko GPS. Fitness trackery są przeznaczone do noszenia przez cały dzień, więc można śledzić ćwiczenia, a także sen i tętno w spoczynku. Jeśli jesteś zwykłym biegaczem, który chce tylko śledzić swoje postępy, fitness tracker to dobry wybór. Najlepsze trackery fitness z GPS to Fitbit Ionic, Garmin Vivoactive 3 i Samsung Gear Sport. Fitness trackery nie są tak dokładne jak zegarki do biegania, jeśli chodzi o rejestrowanie dystansu. Nie śledzą również takich rzeczy jak tempo, które może być pomocne dla biegaczy. Mimo to trackery fitness są dobrą opcją dla zwykłych biegaczy, którzy chcą tylko śledzić swoje postępy.

Smart Watches With GPS

Jeśli chcesz kupić inteligentny zegarek, który również śledzi twoje bieganie, to inteligentny zegarek z GPS jest świetnym wyborem. Istnieje wiele dobrych zegarków do biegania, które oferują również inteligentne funkcje, takie jak powiadomienia, muzyka i inne aplikacje. Inteligentne zegarki są przeznaczone do codziennego noszenia i posiadają funkcje takie jak śledzenie fitnessu, śledzenie snu i długotrwałą baterię. Jeśli szukasz zegarka do biegania, który może służyć jako codzienny zegarek, inteligentny zegarek jest dobrym wyborem. Najlepsze inteligentne zegarki z GPS to Apple Watch Series 4 i Samsung Galaxy Watch. Istnieją dwie główne różnice między zegarkami do biegania a inteligentnymi zegarkami. Zegarki do biegania mają bardziej niezawodną funkcję GPS i są bardziej dokładne w śledzeniu dystansu i tempa.