Dlaczego powinieneś rozważyć bieganie zimą, aby utrzymać formę?Jeśli kiedykolwiek musiałeś zrezygnować ze swojego ulubionego buta do biegania w miesiącach zimowych, powinieneś wiedzieć, że to nie koniec świata. Kiedy już przejdziesz przez początkowy szok związany z koniecznością rezygnacji z ukochanej rutyny joggingu, to tak naprawdę jest to świetny czas, aby zacząć odkrywać alternatywne sposoby na utrzymanie formy w zimie. Co sprawia, że zima to idealny czas na powrót do formy? Oczywiście, jest mniej godzin dziennych i chłodniejsze temperatury. Ale co ważniejsze, po długim lecie z niewielką aktywnością i bogatą w kalorie żywnością, Twoje ciało prawdopodobnie potrzebuje trochę detoksu. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest powrót do formy ASAP. Oto 5 powodów, dla których bieganie w zimie może być dla Ciebie dobre.

Bieganie to doskonały sposób na budowanie siły i mięśni

Główną zaletą biegania w zimie jest to, że będziesz miał więcej wolnego czasu. Latem większość ludzi jest bardziej aktywna i ma mniej czasu na treningi. Możesz mieć więcej zobowiązań, a dodatkowe godziny dzienne oznaczają, że możesz spędzić więcej czasu na zewnątrz. Zimą natomiast będziesz miał więcej wolnego czasu, co sprawia, że jest to świetny moment na powrót do rutyny fitness. Jeśli znajdziesz się z więcej wolnego czasu w zimie, to jest to idealny czas, aby rozpocząć bieganie ponownie. Bieganie to świetny sposób na powrót do formy po wakacjach, kiedy wielu z nas przybiera na wadze.

Bieganie jest ćwiczeniem o niskim wpływie na organizm, co oznacza, że możesz je wykonywać niemal przez cały rok, nawet gdy na zewnątrz jest zimno. Jest to również świetny sposób, aby uzyskać trochę dodatkowego czasu w bez konieczności wydawania pieniędzy na siłowni. Możesz to robić niemal wszędzie, od swojego salonu po pobliski park.

Wakacje to świetny czas, aby świętować i cieszyć się sobą, ale to także czas, aby pobłażać w bogatych i dekadenckich potraw. Jeśli pobłażasz zbyt wielu bogatych i cukrowych pokarmów, twoje ciało może zmagać się z ich przetwarzaniem. Może to prowadzić do wzdęć, gazów i innych nieprzyjemnych problemów trawiennych. Może również prowadzić do przyrostu masy ciała, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o swoje ciało po wakacjach.

Bieganie to świetny sposób na detoks po wakacjach. To energiczne ćwiczenie, które pomoże podnieść tętno i sprawi, że krew zacznie płynąć. A ponieważ bieganie wykorzystuje całe ciało, aby napędzić Cię do przodu, jest to świetny sposób na pozbycie się wszystkich tych niechcianych toksyn, które Twoje ciało przechowuje.

Możesz zacząć badać swoje letnie cele biegowe

Dłuższe dni lata to świetny czas na budowanie mięśni, ale zima to dobry czas, aby skupić się na budowaniu siły. Budowanie siły pomoże Ci przygotować się do lata, pomagając Ci nosić cięższe rzeczy, takie jak sprzęt plażowy czy zakupy spożywcze. Ponadto, wzmacniając mięśnie, zmniejszasz ryzyko kontuzji, dzięki czemu możesz dłużej pozostać aktywny. Bieganie to doskonały sposób na budowanie siły. Każde uderzenie stopy o ziemię jest jak mini trening dla Twoich nóg.

Z czasem rozbudujesz mięśnie nóg, dzięki czemu staną się one silniejsze i bardziej napięte. Bieganie angażuje też mięśnie rdzenia, pomagając Ci je wzmocnić. A ponieważ mięśnie rdzenia są kluczowe dla wielu innych czynności, takich jak wchodzenie po schodach czy wstawanie z pozycji siedzącej, może to naprawdę pomóc Ci pozostać aktywnym nawet wtedy, gdy pogoda jest mniej niż idealna.

Możesz zacząć szukać swoich letnich celów biegowych

Jeśli zawsze chciałeś uruchomić pewną odległość, nie ma lepszego czasu, aby rozpocząć szkolenie dla niego niż w miesiącach zimowych. Jeśli masz na myśli wyścig, możesz zacząć trenować do niego teraz, aby był świeży w twoim umyśle, gdy nadejdzie lato. Bieganie przez zimę to świetny sposób na przygotowanie ciała do cieplejszych temperatur. Możesz zacząć badać swoje letnie cele biegowe teraz, więc są świeże w umyśle, gdy nadejdzie czas. Upewnij się tylko, że nie wyprzedzasz siebie zbytnio, bo możesz ryzykować wypalenie. Jeśli chcesz wystartować w wyścigu, upewnij się, że dasz sobie dużo czasu na trening.

Jeśli zawsze chciałeś uruchomić pewien dystans, nie ma lepszego czasu, aby rozpocząć trening dla niego niż w miesiącach zimowych. Jeśli masz na myśli wyścig, możesz zacząć trenować dla niego teraz, aby był świeży w twoim umyśle, gdy nadejdzie lato. Tylko upewnij się, że nie wyprzedzasz siebie zbytnio, bo możesz ryzykować wypalenie. Jeśli chcesz wystartować w wyścigu, upewnij się, że dajesz sobie dużo czasu na trening. Bieganie to świetny sposób na utrzymanie formy przez cały rok. Jeśli nie jesteś biegaczem, możesz czerpać korzyści z biegania, spacerując w szybkim tempie. Dzięki temu ujędrnisz nogi, poprawisz kondycję serca, a nawet poprawisz swój nastrój. Możesz też spróbować treningu siłowego na siłowni.