Buty do biegania po szlakach: przewodnik dla początkującychDla wielu osób bieganie po szlakach jest ostatecznym testem wytrzymałości i siły. Jednak przy tak dużej ilości butów do biegania po szlakach, może być trudno określić, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Dzięki grubszemu bieżnikowi i mocnej przyczepności na śliskich powierzchniach, buty do biegania po szlakach są specjalnie zaprojektowane do biegania w terenie. Często mają sztywniejsze wypustki pod stopami i agresywne boczne gorączki, które utrzymują stopę w miejscu podczas wspinaczki lub schodzenia ze śliskich zboczy. Niektóre z nich posiadają również wodoodporne membrany, podczas gdy inne mogą mieć gęstsze pianki chroniące przed zanieczyszczeniami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o wyborze najlepszych butów do biegania po szlakach dla Ciebie!

Na co zwrócić uwagę w butach do biegania w terenie

Dobry but do biegania po szlaku będzie zaprojektowany dla specyficznych warunków, które napotkasz na szlaku. Oznacza to, że wybór odpowiedniego buta do biegania po szlaku jest kluczowy. Oto kilka kluczowych cech, na które warto zwrócić uwagę:

 • Ochrona przed wodą i błotem - Jeśli regularnie trafiasz na szlaki w mokrej pogodzie, będziesz chciał poszukać buta do biegania po szlakach z wysokim poziomem wodoodporności. Dzięki temu Twoje stopy pozostaną suche i wygodne podczas biegu w deszczu.
 • Mocna przyczepność - utrata przyczepności może być bardzo niebezpieczna na stromych szlakach. Szukaj butów do biegania po szlakach z mocną przyczepnością, która pomoże Ci utrzymać się na nogach podczas biegu.
 • Wsparcie i komfort - Bieganie po nierównych szlakach może poważnie obciążyć Twoje ciało. Szukaj butów do biegania po szlakach, które zapewniają wsparcie tam, gdzie go najbardziej potrzebujesz, np. w okolicach kostek lub łuków.

Buty do biegania po szlakach według marki

 • Asics - ASICS jest powszechnie znany z niesamowitego wyboru butów do biegania po szlakach. Oferują szeroką gamę butów do biegania po szlaku zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Buty do biegania po szlaku ASICS są lekkie i trwałe, dzięki czemu są świetną opcją dla biegaczy po szlaku.
 • Brooks - Brooks jest jedną z najlepszych marek butów do biegania po szlaku dla początkujących. Są znane z wygodnych i niedrogich projektów. Oferują szeroki wybór butów do biegania po szlakach zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.
 • New Balance - New Balance to kolejna popularna marka wśród biegaczy trailowych. Oferuje szeroki wybór butów do biegania po szlakach zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wiele z ich butów do biegania po szlakach jest niezwykle trwałych, co czyni je świetną opcją, jeśli szukasz butów, które będą Ci służyć przez długi czas.
 • Salomon - Buty do biegania po szlakach Salomona są przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Salomon jest znany z tego, że jego buty do biegania są wygodne, lekkie i wydajne.
 • Asics: ASICS jest powszechnie znany z niesamowitego wyboru butów do biegania po szlaku. Oferują szeroki wybór butów do biegania po szlakach zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Buty ASICS są lekkie i trwałe, co czyni je świetną opcją dla biegaczy.
 • Brooks: Brooks to jedna z najlepszych marek butów do biegania po szlaku dla początkujących. Są one znane z wygodnych i niedrogich projektów. Oferują szeroki wybór butów do biegania po szlakach zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.
 • New Balance: New Balance to kolejna popularna marka wśród biegaczy szlakowych. Oferuje szeroki wybór butów do biegania po szlakach zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wiele z ich butów do biegania po szlakach jest niezwykle trwałych, co czyni je świetną opcją, jeśli szukasz butów, które będą Ci służyć przez długi czas.
 • Salomon: Buty do biegania po szlaku Salomon są przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Salomon jest znany z tego, że jego buty do biegania są wygodne, lekkie i wydajne.

Najlepsze damskie buty do biegania po szlaku

 • ASICS GEL-Kahana 9 - GEL-Kahana 9 to eleganckie i stylowe buty do biegania po szlaku zaprojektowane dla kobiet. Posiada elastyczną podeszwę zewnętrzną i lekką cholewkę, dzięki czemu jest to wygodny but, w którym łatwo się biega.
 • New Balance MW923v2 - MW923v2 to świetny damski but do biegania w terenie, który jest zarówno trwały, jak i wygodny. Posiada grubą podeszwę zewnętrzną zaprojektowaną do pokonywania wszystkich terenów, a także minimalną cholewkę dla dodatkowego wsparcia.
 • Brooks Trance Floating - Trance Floating to świetny damski but do biegania po szlakach. Posiada lekką i oddychającą cholewkę, która jest zarówno trwała jak i wygodna.

Najlepsze męskie buty do biegania po szlakach

 • ASICS GEL-Kahana 9 - GEL-Kahana 9 to eleganckie i stylowe buty do biegania po szlakach zaprojektowane dla mężczyzn. Posiada elastyczną podeszwę zewnętrzną i lekką cholewkę, dzięki czemu jest to wygodny but, w którym łatwo się biega.
 • New Balance MW923v2 - MW923v2 to świetny męski but do biegania po szlakach. Posiada grubą podeszwę zewnętrzną zaprojektowaną do pokonywania wszystkich terenów, a także minimalną cholewkę dla dodatkowego wsparcia.
 • Brooks Trance Floating - Trance Floating to świetny męski but do biegania po szlakach. Posiada lekką i oddychającą cholewkę, która jest zarówno trwała, jak i wygodna.

Najlepsze lekkie buty do biegania po szlaku

 • ASICS GEL-Kahana 9 - GEL-Kahana 9 to elegancki i stylowy but do biegania po szlakach, zaprojektowany dla rzadziej biegających lub szukających wygodnego, lekkiego obuwia. Posiada elastyczną podeszwę zewnętrzną i lekką cholewkę, dzięki czemu jest to wygodny but, w którym łatwo się biega.
 • New Balance MW923v2 - Model MW923v2 to świetny lekki but do biegania po szlaku. Posiada grubą podeszwę zewnętrzną zaprojektowaną do pokonywania wszystkich terenów, a także minimalną cholewkę dla dodatkowego wsparcia.
 • Brooks Trance Floating - Trance Floating to świetny, lekki but do biegania w terenie. Posiada lekką i oddychającą cholewkę, która jest zarówno trwała jak i wygodna.

Najlepsze buty do biegania po szlakach z większą przyczepnością i wytrzymałością

 • ASICS GEL-Kahana 9 - GEL-Kahana 9 to elegancki i stylowy but do biegania po szlaku, zaprojektowany dla rzadziej biegających lub szukających wygodnego, trwałego obuwia. Posiada elastyczną podeszwę zewnętrzną i lekką cholewkę, dzięki czemu jest to wygodny but, w którym łatwo się biega.
 • New Balance MW923v2 - MW923v2 to świetny but do biegania po szlakach o większej przyczepności i trwałości. Posiada grubą podeszwę zewnętrzną zaprojektowaną do pokonywania wszystkich terenów, a także minimalną cholewkę dla dodatkowego wsparcia.
 • Brooks Trance Floating - Trance Floating to świetny but do biegania po szlakach o większej przyczepności i trwałości. Posiada lekką i oddychającą cholewkę, która jest zarówno trwała, jak i wygodna.

Jeśli chodzi o trail running, nie ma nic ważniejszego niż posiadanie odpowiedniej pary butów. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym biegaczem po szlaku, znalezienie odpowiedniego buta do biegania po szlaku może być wyzwaniem. Dlatego właśnie stworzyliśmy ten przewodnik. Mamy nadzieję, że pomoże Ci on znaleźć odpowiednie buty do biegania po szlakach, które będą zarówno wygodne, jak i trwałe.