Jak wybrać najlepsze słuchawki do bieganiaJeśli chodzi o trening, im mniej wysiłku musisz włożyć i im więcej czasu możesz poświęcić na jego wykonanie, tym lepiej. Na szczęście istnieje mnóstwo gadżetów i akcesoriów, które pomagają uczynić uderzenie siłowni - lub sesji treningu osobistego - łatwiejsze i bardziej wygodne. Świetna para słuchawek, które nie wypadną podczas biegania lub skakania na bieżni to coś, co każdy ćwiczący powinien mieć w swoim zestawie treningowym. Obecnie słuchawki do biegania cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów. Zaczynając od modeli bezprzewodowych z wbudowanymi czujnikami tętna, a kończąc na niedrogich przewodowych konstrukcjach douszne. W zależności od tego, jakie czynności zwykle wykonujesz podczas słuchania muzyki, różne pary będą Ci służyć lepiej niż inne. Używanie słuchawek podczas ćwiczeń ma wiele korzyści:

Pomagają ci stać się bardziej zmotywowanym do treningu

Słuchanie ulubionej muzyki może pomóc Ci uzyskać większą motywację do treningu. Jeśli nie jesteś fanem ćwiczeń, to może być ciężko się zmotywować. Badania pokazują, że słuchanie muzyki podczas ćwiczeń może zwiększyć poziom przyjemności, pomóc przełamać bariery psychiczne i zwiększyć wytrzymałość. Ćwiczenie przy muzyce może również sprawić, że czas szybciej upłynie podczas ćwiczeń, co może zapobiec znudzeniu i przedwczesnemu porzuceniu treningu.

Słuchanie muzyki podczas ćwiczeń może faktycznie pomóc Ci trenować ciężej i dłużej. Badania wykazały, że muzyka może pomóc ci popchnąć się dalej i poprawić swoją wydajność. Kiedy słuchasz muzyki, prawdopodobnie skupisz się bardziej na muzyce niż na zmęczeniu lub dyskomforcie, który odczuwasz podczas ćwiczeń. Będziesz również w stanie przełamać bariery psychiczne związane z bólem i dyskomfortem podczas ćwiczeń, co może pomóc Ci ćwiczyć dłużej i ciężej.

Wiele osób lubi słuchać muzyki podczas treningu, a wspaniałą rzeczą jest to, że może ona sprawić, że aktywność będzie przyjemniejsza. Badania pokazują, że muzyka może pomóc odwrócić uwagę od bólu podczas ćwiczeń i pozwala ćwiczyć dłużej i ciężej niż w przeciwnym razie. Może również pomóc Ci przełamać bariery psychiczne, które mogłeś mieć na temat aktywności i sprawić, że czas minie szybciej podczas ćwiczeń.

Możesz użyć muzyki, aby pomóc wyszkolić się do robienia konkretnych rzeczy podczas ćwiczeń. Na przykład, jeśli wykonujesz trening siłowy, możesz napompować się muzyką, która sprawi, że poczujesz się pewnie, potężnie i silnie. Jeśli biegasz lub jeździsz na rowerze, możesz użyć muzyki, aby pomóc sobie w utrzymaniu określonego tempa. Badania wykazują, że muzyka może pomóc Ci regulować oddech i tętno, co może pomóc Ci trenować mądrzej.

Jak znaleźć najlepsze słuchawki do biegania?

Podczas zakupów słuchawek do biegania upewnij się, że są one odporne na pot i wodę. Idealnie, powinny być zaprojektowane do użytku na siłowni, w drodze i w wodzie. Szukaj słuchawek dousznych, które są lekkie i wygodne do noszenia przez długi czas. Możesz również sprawdzić, czy słuchawki mają bezpieczne dopasowanie, więc nie wypadają z uszu. Przewodowe słuchawki douszne są zazwyczaj wygodniejsze do biegania na zewnątrz, natomiast modele bezprzewodowe nie plączą się tak łatwo, ale mogą być cięższe. Jeśli planujesz używać słuchawek podczas pływania, poszukaj tych zaprojektowanych specjalnie do sportów wodnych.

Dlaczego słuchawki bezprzewodowe są lepsze od przewodowych?

Słuchawki bezprzewodowe mają wiele zalet w stosunku do modeli przewodowych. Być może ich najważniejszą zaletą jest to, że nie plączą się tak łatwo jak słuchawki przewodowe. Jeśli jesteś kimś, kto lubi chodzić pobiegać na świeżym powietrzu, może to być bardzo ważna zaleta. Nie musisz się martwić, że co kilka minut będziesz się zatrzymywać, aby rozplątać swoje słuchawki. Kolejną zaletą słuchawek bezprzewodowych jest to, że nie musisz radzić sobie z irytacją, gdy słuchawki zaczepią się o coś i zostaną wyrwane z uszu. Jeśli jesteś kimś, kto lubi biegać na świeżym powietrzu i kto nie chce utknąć biegnąc ze swoimi słuchawkami całkowicie wewnątrz uszu, może to być duża zaleta.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek do biegania?

Jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę kupując słuchawki do biegania. Pierwszą z nich jest to, że mają one konstrukcję douszną. Pomoże to utrzymać dźwięk wewnątrz kanałów usznych, aby nie denerwować i nie rozpraszać innych ludzi wokół ciebie. Powinieneś także wybrać parę słuchawek z bezpiecznym dopasowaniem i które są lekkie. Spróbuj znaleźć parę, która ma długą żywotność baterii, aby nie trzeba było często ich ładować. I upewnij się, że mają one funkcję Bluetooth, dzięki czemu można je sparować z telefonem bez użycia kabli.

Najlepsze bezprzewodowe słuchawki do biegania w 2018 roku.

Jeśli chcesz przeciąć przewód i cieszyć się prawdziwie bezprzewodowym doświadczeniem, to są to najlepsze słuchawki do biegania dla Ciebie. Bose SoundSport Free Truly Wireless Earphones są zbudowane do końca i świetnie nadają się do ćwiczeń dzięki hydrofobowej konstrukcji. Mają wygodną konstrukcję i świetną jakość dźwięku, więc możesz cieszyć się muzyką zarówno w domu, jak i na zewnątrz. TaoTronics TT-BH22 to kolejna świetna opcja, jeśli chcesz mieć mocny bas, odporne na pot słuchawki z wbudowanym mikrofonem i dobrą jakość połączeń. Konstrukcja jest lekka i ma ergonomiczne dopasowanie do dłuższego użytkowania. Pokochasz wysokiej jakości dźwięk i długą żywotność baterii, którą oferują te bezprzewodowe słuchawki. Plantronics BackBeat Fit to bezprzewodowe słuchawki douszne o świetnej konstrukcji i długiej żywotności baterii. Są wodoodporne i mają bezpieczne dopasowanie, więc możesz ich używać podczas biegania i treningu. Mają również wbudowany mikrofon i elementy sterujące w linii, dzięki czemu można z nich korzystać w podróży.