5 najlepszych monitorów tętna do biegania: Na co zwrócić uwagęKażdy wie, że ćwiczenia są dobre dla Ciebie. Ale jeśli dopiero zaczynasz ćwiczyć, może być trudno wiedzieć, jak bardzo powinieneś się wysilać. Intensywne ćwiczenia mogą przynieść wiele korzyści, ale mogą być również niebezpieczne, jeśli nie monitorujesz prawidłowo swojego tętna. Monitor tętna pomaga mierzyć intensywność treningu, dzięki czemu można pozostać w bezpiecznym zakresie i uzyskać jak najwięcej z sesji treningowej. Chociaż wiele osób zna nadgarstkowe monitory tętna, są one zwykle używane do takich aktywności jak jazda na rowerze lub treningi w krytej siłowni. Bieganie na zewnątrz jest o wiele bardziej wymagające i wymaga znacznie bardziej czułego źródła monitorowania. Oto 5 najlepszych monitorów tętna do biegania, które zapewnią Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać swoje uderzenia na minutę w ryzach - nawet podczas biegania na zewnątrz w niesprzyjających warunkach!

Suunto Trainer GPS

Suunto Trainer GPS to doskonały partner do biegania - zaprojektowany specjalnie dla biegaczy na świeżym powietrzu. Zegarek posiada wbudowany barometr, który może wykrywać zmiany pogody, zapewniając dokładne odczyty. Jeśli biegasz w burzliwy dzień, kiedy barometr spada, a warunki pogodowe nie są idealne, zegarek dokona ponownej kalibracji, aby uwzględnić tę zmianę. Zegarek posiada wbudowany GPS, który śledzi trasę, dzięki czemu możesz analizować swoje wyniki.

Możesz trenować z Virtual Pacer, który pozwala ustawić określone tempo i ostrzega Cię, jeśli przekroczysz lub zejdziesz poniżej. Możesz również monitorować tętno, dystans, kadencję, prędkość i spalone kalorie. Wszystkie dane są synchronizowane z aplikacją Suunto Training, dzięki czemu można śledzić swoje wyniki w czasie i wyznaczać cele. Zegarek jest dostępny w kilku różnych wersjach - standardowej Suunto Trainer, Suunto Trainer Wrist HR oraz Suunto Trainer Outdoor.

Polar M400

Polar M400 to tracker fitness, który może również monitorować tętno i rejestrować wyniki biegowe. M400 może być używany do biegania, jazdy na rowerze lub każdego innego rodzaju ćwiczeń. W zegarku zastosowano zastrzeżoną przez firmę Polar technologię optycznego pomiaru tętna, która pozwala na dokładne śledzenie tętna podczas ćwiczeń nawet w trudnych warunkach.

Zegarek może również śledzić Twoją dzienną aktywność, spalone kalorie i jakość snu. Aplikacja Polar Flow pozwala na monitorowanie postępów w czasie, wyznaczanie celów i dzielenie się postępami ze znajomymi. Polar M400 to świetny wybór dla biegaczy, którzy chcą mieć bardziej kompletne urządzenie śledzące. Zegarek jest wygodny w noszeniu i może być używany do wielu rodzajów ćwiczeń. Polar M400 to świetny wybór, jeśli cenisz sobie kompletne urządzenie śledzące zamiast dedykowanego monitora tętna.

TomTom Runner Cardio

TomTom Runner Cardio to monitor tętna i zegarek GPS przeznaczony dla biegaczy miejskich. Aparat w zegarku może robić zdjęcia trasy i mapować postępy, dzięki czemu możesz później przejrzeć swoje wyniki. Zegarek śledzi również dystans, prędkość i spalone kalorie. Wbudowany czujnik tętna dokładnie śledzi Twoje tętno i ostrzega Cię, gdy idziesz zbyt szybko lub zwalniasz.

Zegarek ma wbudowany akcelerometr, który może śledzić biegi w pomieszczeniach bez GPS i monitorowania tętna. Możesz również używać zegarka do pływania, chociaż nie jest on tak odpowiedni do tej aktywności, jak specjalistyczny tracker pływacki. TomTom Runner Cardio to świetny wybór, jeśli szukasz zegarka z monitorowaniem tętna i GPS zaprojektowanego dla biegaczy, którzy często biegają w mieście.

Fitbit Surge

FitBit Surge to fitness tracker i monitor tętna zaprojektowany dla osób szukających urządzenia typu all-in-one. Surge posiada wbudowany monitor tętna, który może być używany do ćwiczeń w pomieszczeniach i na zewnątrz. Monitor tętna wykorzystuje technologię PurePulse firmy FitBit, która została zaprojektowana tak, aby była bardzo dokładna nawet przy mniej niż optymalnym ułożeniu palców.

Surge śledzi również Twój dystans, prędkość i spalone kalorie. Urządzenie pozwala zobaczyć tętno i inne metryki na swoim dużym i czytelnym ekranie. Możesz zobaczyć swoje metryki na pierwszy rzut oka i śledzić swoją wydajność w czasie. Aplikacja FitBit pozwala na wyznaczanie celów i dzielenie się postępami z przyjaciółmi. FitBit Surge to świetny wybór dla tych, którzy chcą mieć urządzenie typu all-in-one, które może śledzić tętno i wiele innych metryk podczas ćwiczeń.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Samsung Gear Fit 2 Pro to w pełni funkcjonalny tracker fitness, który może również monitorować tętno. Gear Fit 2 Pro to świetny wybór, jeśli szukasz fitness trackera z monitorem tętna, który może pełnić podwójną funkcję smartwatcha. Urządzenie może śledzić Twoją codzienną aktywność, spalone kalorie i jakość snu.

Gear Fit 2 Pro może być również używany jako odtwarzacz muzyki i pozwala na odbieranie połączeń telefonicznych. Urządzenie posiada autorską technologię pomiaru tętna firmy Samsung, która może dokładnie śledzić tętno podczas ćwiczeń nawet w trudnych warunkach. Możesz zobaczyć swoje tętno i inne metryki na dużym i czytelnym ekranie i śledzić swoje wyniki w czasie. Gear Fit 2 Pro to świetny wybór dla osób, które chcą mieć w pełni funkcjonalny tracker fitness z czujnikiem tętna, który może pełnić funkcję smartwatcha.

Monitory tętna są niezbędnym elementem wyposażenia do śledzenia tętna podczas ćwiczeń. Urządzenia te są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, z różnymi cechami i funkcjonalnością w zależności od Twoich potrzeb. Wybierając monitor tętna, pamiętaj o tym, jak i gdzie będziesz go używać. Możesz również rozważyć zakup urządzenia wielofunkcyjnego, które może śledzić tętno i dostarczać innych przydatnych informacji, takich jak dzienna aktywność, jakość snu i spalone kalorie.