Jak znaleźć najlepsze buty do biegania na długich dystansachJeśli jesteś zapalonym biegaczem, wiesz, że Twoje stopy dostają niezłe lanie. Nawet najlżejsze trampki muszą być wymieniane co kilkaset kilometrów. Jeśli pokonujesz dużo kilometrów podczas swoich biegów, inwestycja w buty przeznaczone do biegów długodystansowych może pomóc zapobiec pęcherzom i potencjalnym urazom. Poszukiwanie najlepszych butów do biegania na długich dystansach może być trudne, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w świecie biegania lub nie masz dużego doświadczenia z obuwiem sportowym. Chcesz, aby Twoje nowe buty do biegania były dobrze dopasowane, zapewniały wsparcie i amortyzację oraz (oczywiście) były w przystępnej cenie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o butach do biegania na długich dystansach, zanim zainwestujesz w parę.

Czego szukać w butach do biegania na długich dystansach?

Jeśli znajdziesz się logging dużo mil na drodze, będziesz chciał buty do biegania zaprojektowane dla długich dystansów. Jeśli chodzi o obuwie, zauważysz kilka głównych różnic pomiędzy butami do biegania zaprojektowanymi do długich dystansów, a tymi zaprojektowanymi do krótszych dystansów:

  • Podeszwa środkowa - Materiał użyty do wykonania podeszwy środkowej (część buta zapewniająca amortyzację i pochłanianie uderzeń) będzie inny dla butów do biegania na długich dystansach. Buty do biegania na długich dystansach będą miały twardszą podeszwę środkową, aby Twoja stopa nie zapadała się zbyt głęboko w but, kiedy lądujesz na ziemi (co może prowadzić do bólu kolana w dłuższej perspektywie).

  • Cholewka - Cholewka buta do biegania na długich dystansach będzie miała więcej pokrycia niż but do biegania na krótkich dystansach. To dodatkowe pokrycie może pomóc w zapobieganiu gorącym miejscom i pęcherzom oraz utrzymaniu zanieczyszczeń z dala od butów.

  • Sznurowanie - Niektóre buty do biegania na długich dystansach mają luźniejsze dopasowanie niż inne. Jeśli wiesz, że masz większe łydki, poszukaj luźniejszego buta z szerokim systemem sznurowania, który pomoże utrzymać stopę na miejscu.

Budy do biegania na długie dystanse

Hodowla do biegania długodystansowego to hodowla specjalizująca się w opiece nad psami wykorzystywanymi do biegania na długich dystansach. Termin „długi dystans” może odnosić się do dowolnej odległości powyżej 16 mil, ale zwykle odnosi się do biegów powyżej 26,2 mil.

Istnieje wiele ras psów, które przodują w biegach długodystansowych, w tym labrador retrievery, cocker spaniele angielskie, beagle i wyżły niemieckie krótkowłose. Biegacze długodystansowi często muszą mieszkać w hodowli, w której trenują, ponieważ właściciel chce, aby mogli trenować jak najwięcej.

  • Brooksrunning Shoes: Idealne dla długich dystansów Brooks Glycerin Long Distance Running Shoe został zaprojektowany z myślą o biegaczach długodystansowych. Wykonane z oddychającej tkaniny siatkowej, buty te pomagają utrzymać stopy w chłodzie i suchości. Amortyzowana pięta Zoom Air pomaga absorbować wstrząsy przy uderzeniach, a płytka strobelowa zapewnia stabilność.

  • Adidas Ultra Boost Buty Adidas Ultra Boost posiadają zintegrowaną technologię boost, która zapewnia nie tylko komfort, ale również stabilność i wsparcie. Te buty są idealne do codziennego biegania lub do biegów długodystansowych. Mają przytulne dopasowanie, ale można je regulować za pomocą sznurówek. Są dostępne tylko w kolorze czarnym i występują w rozmiarach dla kobiet i mężczyzn.

  • New Balance Fresh Foam Zealance New Balance Fresh Foam Zealance to świetna opcja dla biegaczy długodystansowych dzięki lekkiej, elastycznej konstrukcji. Gumowa podeszwa zapewnia wystarczającą przyczepność, a cholewka z siatki zapewnia oddychalność. Dostępne w męskich rozmiarach i różnych kolorach, te buty do biegania są świetną wartością.

  • Adidas Ultra Boost ST Women's Zaprojektowane specjalnie dla kobiet, buty adidas Ultra Boost ST Running Shoes są idealne dla biegaczy długodystansowych. Te buty są niezwykle lekkie i elastyczne i wyposażone w technologię adiwear dla dodatkowej trwałości. Ultra Boost ST zapewnia ścisłe dopasowanie i jest dostępny w różnych kolorach.

Buty do biegania na długich dystansach są świetne również do codziennego użytku. Jeśli znajdziesz się logowanie wiele mil na drodze, będziesz chciał buty do biegania zaprojektowane dla długich dystansów. W końcu najlepsze buty do biegania na długich dystansach to te, które najlepiej czują się na stopach. Przed zainwestowaniem w parę butów do biegania, przymierz kilka różnych stylów i dowiedz się, który model najlepiej pasuje do Twojej stopy. Pamiętaj, że Twoje stopy dostaną niezłe lanie, kiedy będziesz tam przebywać, więc chcesz mieć pewność, że są chronione przez najlepsze buty do biegania na długich dystansach!